.
مناطق تحت حفاظت
1394/8/17 یکشنبه

کشور پهناور ایران دارای محیط زیست غنی و متنوعی است. به دلیل دارا بودن آب و هوای چهار فصل در مناطق مختلف، جاذبه های شگفت انگیزی در آن به وجود آمده به طوری که ایران را با وجود قرار داشتن در بخش خشک و نیمه خشک قاره آسیا، نمایی سبز و با طراوت بخشیده است.

برهمین اساس سازمان محیط زیست طبق تعاریف و معیارهای جهانی محیط زیست، ایران را در 4 طبقه کلی توصیف کرده است. این طبقه بندی در سال 1974 میلادی1353 ه . ش به مجلس ارائه شد و مورد تصویب قرار گرفت و ضمناً اختیارات قانونی و اداره کلی مناطق تحت حفاظت به سازمان محیط زیست واگذار شد.

پارک های ملی، آثار طبیعی ملی، منطقه حفاظت شده و پناهگاه حیات وحش 4 طبقه مورد نظر می باشند. که در این میان استان همدان مساحتی بالغ بر 1949300 هکتار را دارا می باشد که 218944 هکتار از اراضی سطح استان شامل 6 منطقه حفاظت شده با مساحتی نزدیک به 60967 هکتار است. در مجموع حدود 2.7 درصد از سطح استان حفاظت شده می باشد.


شناسنامه مناطق حفاظت شده


نقشه پراکنش تالاب های کشور

نقشه پراکنش مناطق چهارگانه کشور


نقشه تفکیکی مناطق حفاظت شده


 
متون عمومي
1398/5/6 یکشنبه
تمامي حقوق وب سايت متعلق به سازمان حفاظت محيط زيست است
1398/5/6 یکشنبه
سال 1400 (تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها)
1398/5/6 یکشنبه
1398/5/6 یکشنبه
logo
1398/4/22 شنبه

اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان در راستای رعایت و احترام به حقوق شهروندان میهن اسلامی و همچنین ارائه ی وظایف حاکمیتی که براساس تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به منظور حفاظت از محیط زیست و تضمین بهره مندی صحیح و مستمراز محیط زیست و در جهت توسعه ی دولت الکترونیک اقدام به الکترونیکی نمودن وظایف و فعالیت های خود براساس نظر سنجی و مشارکت مردمی نموده است.
اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان با احترام به نظرات نخبگان و آحاد مردم جهت شفاف سازی و مرتفع ساختن نیازهای آنان اقدام به نظرسنجی الکترونیک در خصوص برنامه ها و اهداف و مسائل و مشکلات و امکان اخذ نظرات و پشنهادات مردمی از طریق سایت، تماس تلفنی سامانه 1540 و پست الکترونیک  برای بهبود فرایندها و روند ها نموده است. شهروندان، نخبگان و کلیه ی ذینفعان می توانند نظرات و پیشنهاد های خود را در مورد خدمات ارائه شده، روشهای اجرایی و دستورالعمل ها اعلام نمایند. این نظرات و پیشنهادات توسط تیم تخصصی پشتیبان سامانه های مورد نظر بررسی شده و نسبت به اعمال تغییرات، تجدید نظر و اصلاحات مورد نظر، اقدامات لازم انجام خواهد شد.

بيشتر
* * * حمایت از کالای ایرانی * * *