آخرین اخبار

قدردانی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان از مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی همدان

جعفری نژاد بسطامی: شهر سبز پایدار چشم انداز و برنامه ریزی مشخص می خواهد/ نگاه روشنفکرانه استاندار همدان به توسعه پایدار اساس تصمیم گیری ها است
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه گل و گیاه، گیاهان دارویی و ماهیان زینتی گفت: همدان برند شهر سبز پایدار را دارد اما برای رسیدن به چنین شهری نیازمند چشم انداز و برنامه ریزی مشخص هستیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان محسن جعفری نژاد بسطامی با بیان این مطلب افزود: با وجود اتفاقات خوبی که در حوزه فضای سبز همدان رخ داده است، سرانه فضای سبز شهر همدان از میانگین جهانی پایین تر است و نباید چنین بماند.
جعفری نژاد بسطامی بیان کرد: تمام اتفاقات مثبتی که در حوزه شهری و فضای سبز در همدان رخ داده است، نافی اتفاقات بعدی که باید برای آنها با هدف رسیدن به شهر سبز پایدار برنامه ریزی شود نیست و باید با یک مدیریت استراتژیک، همدان که در حوزه گردشگری و تاریخی حرف برای گفتن دارد را به راستی به شهر سبز پایدار تبدیل کنیم که در این راستا حفاظت محیط زیست استان نیز در کنار مجموعه شهری خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: نمی توانیم به پارکینگی که سبز نیست مجوز دهیم، چمن کاری بدون توجه به مدیریت منابع آبی را ادامه دهیم،  استانداردهای میریت انرژی و فضای سبز را در نظر نگیریم و شهر سبز پایدار را در عمل پیاده سازی نکنیم.
وی با تاکید بر لزوم توجه به ظرفیت برد منطقه، ادامه داد: فشار بیش از ظرفیت به اکوسیستم شهری و منطقه ای آسیب میزند و در استان باید به کاهش منابع آبی که یک چالش اساسی است در برنامه ریزی ها توجه گردد.
وی با بیان اینکه توجه به توسعه پایدار، اساس تصمیم گیری های استان باشد افزود: از 13 کانون آب استان همه دچار بحران و مشکل شده اند و در کشاورزی با اینکه کشاورزی استان نقش مهمی در بدنه تولید کشور دارد اما بهای آن را نباید منابع آبی استان بپردازد تا آنجایی که مجبور شویم از جای دیگر آب برای استان بیاوریم و گاهی باید این سوال را پرسید که آیا راه را درست رفته ایم؟
وی با ستایش نگاه روشنفکرانه استاندار همدان در توجه به مقوله محیط زیست اظهار کرد: نگاه آمایشی استاندار محترم به توسعه و پایداری توسعه، ظرفیت مناسبی است که در صورت توجه مدیران تمامی دستگاه ها و شهرداری ها اتفاقات خوبی در مسیر توسعه پایدار در همه حوزه ها به خصوص توسعه اقتصادی و اقتصاد سبز رخ خواهد داد.
وی بیان کرد: امیدواریم استان همدان و شهر همدان که میزبان رویدادهای مهمی خواهد بود از این ظرفیت ها برخوردار شود.
جعفری نژاد بسطامی با قدردانی از نگاه زیست محیطی مدیرعامل نمایشگاه های بین المللی همدان و نیز همکاری و حضور فعال سمن های زیست محیطی برای مشارکت در این نمایشگاه گفت: این اقدام در نمایشگاه به عنوان اولین مورد در کشور است و انتظار می رود تمامی مدیران دولتی و صنعتی در فعالیت های خود توجه ویژه ای به مباحث زیست محیطی داشته باشند.
در پایان این مراسم که با ارائه گزارش عملکرد سازمان های مردم نهاد محیط زیستی استان از ابتدای سال همراه بود، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با اهدای لوح سپاس از مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان قدردانی کرد.
گفتنی است هفدهمین نمایشگاه گل و گیاه، گیاهان دارویی و ماهیان زینتی با مشارکت سازمان های مردم نهاد حوزه محیط زیست استان همدان در محل دائمی شرکت نمایشگاه های همدان در حال برگزاری است که شرکت‌کنندگان این نمایشگاه در زمینه‌های گل و گیاه آپارتمانی، انواع کاکتوس، بنفشه آفریقایی، خاک، کود، سم و بذر، گیاهان دارویی، معماری سبز، تجهیزات گلخانه ای، تکثیر و پرورش ماهیان زینتی به ارائه کالا و خدمات می‌پردازند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر