آخرین اخبار

۴۵۶ ساعت تنفس هوای پاک در همدان

مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان از کاهش آلودگی هوا در همدان نسبت به سال گذشته خبر داد.

محسن جعفری‌نژادبسطامی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت هوای سالم همدان در نیمه نخست امسال اظهار کرد: مردم ساکن شهرستان همدان ۱۵۲ روز هوای سالم، ۱۹ روز هوای پاک و ۴ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرده‌اند.
وی با بیان اینکه کبودراهنگ با ۸۳ روز هوای پاک و ۷۶ روز هوای سالم به عنوان پاک ترین شهرستان استان اعلام شده است، تصریح کرد: شهرستان اسدآباد نیز طی شش ماه گذشته ۵۷ روز هوای پاک، ۱۱۷ روز هوای سالم و سه روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس را داشته کرده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان درباره وضعیت هوای شهرستان ملایر بیان کرد: در ملایر ۳۷ روز هوا پاک، ۱۳۳ روز سالم و یک روز نیز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس را داشتیم و نهاوندی ها ۵۴ روز هوا پاک، ۱۱۶ روز هوا سالم و دو روز هوا ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرده اند.
وی در ادامه با بیان اینکه میزان سنجش پاکی و ناسالم بودن هوا براساس اندازه گیری میزان ۲.۵ pm، ۱۰ pm، اوزون، دی اکسیدگوگرد و منوکسیدکربن موجود در هوا است که در صورت مشاهده این ذرات و میزان آنها در هوا در برخی روزها برای گروه‌های حساس هوا ناسالم اعلام شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان در پایان اعلام کرد: در مجموع آلودگی هوا در استان همدان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کمتر بوده است.
https://www.isna.ir/news/98081206921/%DB%B4%DB%B5%DB%B6-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D8%AA%D9%86%D9%81%D8%B3-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر