آخرین اخبار

بذرکاری  احیای جنگل در منطقه شکار ممنوع گرین

بذرکاری  احیای جنگل در منطقه شکار ممنوع گرین

پویش بذرکاری همزمان در ۱۱ استان زاگرس‌نشین و  ۷۴ شهرستان کشور با سه هزار و ۳۰۰ هکتار وسعت در منطقه شکار ممنوع گرین نهاوند اجرا شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان این پویش اقشار مختلف مردم، یگان حفاظت محیط زیست استان همدان، هلال‌احمر، بسیج و سپاه و ... با هدف تقویت فرهنگ احیا و حفاظت از منابع ملی در منطقه زاگرس انجام شد.

منطقه پهنه رویشی زاگرس با گستردگی در ۱۱ استان و وسعت ۶ میلیون هکتار، ۴۰ درصد جنگل‌های ایران را تشکیل می‌دهد و این منطقه به عنوان یکی از مهم‌ترین رویشگاه‌های کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در حاشیه این پویش در نهاوند بیان کرد: بذرکاری در قالب این پویش تا شروع فصل یخبندان ادامه دارد و پس از آن جشن نهال‌کاری نیز در ۱۵ اسفند برگزار می شود.

مسعود منصور افزود: در این پویش تلاش می‌ شود جنگل‌ها بصورت کلی و منطقه زاگرس بصورت خاص احیا شود چراکه بسیاری از گونه‌های گیاهی موجود نقش مهمی در چرخه اقتصادی کشور دارد و از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است.

منصور با دعوت از مردم برای همکاری در حفظ و احیای جنگل‌ها گفت: از اقشار مختلف مردم دعوت می‌کنیم با حضور خود در پویش بذرکاری جنگل‌ها و مناطق تعیین شده توسط ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌ها برای احیا و توسعه جنگل ها نقش‌آفرینی کنند.

منطقه شکار ممنوع گرین با وسعتی حدود 39 هزار و 484 هکتار در شهرستان نهاوند در جنوب استان همدان واقع شده است و مامن 80 گونه پرنده و 30 گونه پستاندار است.
 
بيشتر
سال 1400 (تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها)