آخرین اخبار

فضای مجازی شکارچی قوچ وحشی را در ملایر به دام انداخت

فضای مجازی شکارچی قوچ وحشی را در ملایر به دام انداخت

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملایر گفت: انتشار سر لاشه سلاخی شده قوچ وحشی در فضای مجازی، باعث بدست آمدن سرنخ هایی از شکارچی متخلف و در نهایت به دام انداختن او شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان عباس نجاری با بیان این خبر افزود: عوامل یگان حفاظت محیط زیست متوجه بار گذاری تصویری در شبکه اجتماعی اینستاگرام از سر قوچ وحشی شده که با همکاری پلیس فتا فرد متخلف را شناسایی و دستگیر کردند.
 

وی اضافه کرد: پس از رصد لاشه این قوچ وحشی مشخص شد که این گونه متعلق به همدان است چرا که تفاوت های جزئی بین گونه های حیات وحش از جمله قوچ وحشی بر اساس محل زیست وجود دارد.
 

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملایر اظهار کرد: پرونده این فرد متخلف برای رسیدگی در اختیار شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری ۲ شهر ملایر قرار گرفت که به تازگی حکم این متخلف صادر شده است.
 

نجاری افزود: براساس حکم صادره مبنی بر محکومیت متخلف شکار غیر مجاز یک راس قوچ وحشی، وی به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد.
 

وی بیان کرد: همچنین بر اساس حکم مرجع قضایی، شکارچی متخلف به پرداخت ۲۵۰ میلیون ریال محکوم شد که این مبلغ توسط اداره محیط زیست شهرستان وصول شد.
 

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملایر یادآوری کرد: طبق مصوبه ۴۴۲ شورای عالی حفاظت محیط زیست در صورت ایجاد خسارت و ضرر و زیان به محیط زیست، فرد متخلف مکلف به جبران آن است.
 

نجاری افزود: برخی از افراد به منظور قدرت نمایی و جذب دنبال کننده (فالور) اقدام به شکار گونه های حیات وحش و بازنشر تصاویر آنها در شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام می کنند که در صورت مشاهده برای آنها پرونده قضایی تشکیل می شود.


  
بيشتر
(مهار تورم و رشد تولید)