مدیر کل محیط زیست استان همدان: ۱۳ کانون آب استان همدان دچار بحران و مشکل شده است مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه توجه به توسعه پایدار باید اساس تصمیم گیری های استان همدان باشد، افزود: ۱۳ کانون آب استان همدان دچار بحران و مشکل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن جعفری نژاد بسطامی بعدازظهر دوشنبه در بازدید از هفدهمین نمایشگاه گل و گیاه، گیاهان دارویی و ماهیان زینتی گفت: همدان برند شهر سبز پایدار را دارد اما برای رسیدن به چنین شهری نیازمند چشم انداز و برنامه ریزی مشخص هستیم.

جعفری نژاد بسطامی افزود: با وجود اتفاقات خوبی که در حوزه فضای سبز همدان رخ داده سرانه فضای سبز شهر همدان از میانگین جهانی پایین تر است و نباید چنین بماند.

جعفری نژاد بسطامی بیان کرد: اتفاقات مثبتی که در حوزه شهری و فضای سبز همدان رخ داده نافی اتفاقات بعدی که باید برای آنها با هدف رسیدن به شهر سبز پایدار برنامه ریزی شود نیست و باید با یک مدیریت استراتژیک، همدان که در حوزه گردشگری و تاریخی حرف برای گفتن دارد را به راستی به شهر سبز پایدار تبدیل کنیم که در این راستا حفاظت محیط زیست استان همدان نیز در کنار مجموعه شهری خواهد بود.

وی با بیان اینکه نمی توانیم به پارکینگی که سبز نیست مجوز دهیم، عنوان کرد: نباید چمن کاری بدون توجه به مدیریت منابع آبی را ادامه دهیم و استانداردهای مدیریت انرژی و فضای سبز را در نظر نگیریم و شهر سبز پایدار را در عمل پیاده سازی نکنیم.

وی با تاکید بر لزوم توجه به ظرفیت برد منطقه، ادامه داد: فشار بیش از ظرفیت به اکوسیستم شهری و منطقه ای آسیب می زند و در استان همدان باید به کاهش منابع آبی که یک چالش اساسی است در برنامه ریزی ها توجه شود.

جعفری نژاد بسطامی با بیان اینکه باید توجه به توسعه پایدار، اساس تصمیم گیری های استان همدان باشد، افزود: از ۱۳ کانون آب استان همدان همه دچار بحران و مشکل شده اند.

وی با بیان اینکه کشاورزی استان نقش مهمی در بدنه تولید کشور دارد اما بهای آن را نباید منابع آبی استان بپردازد تا آنجایی که مجبور شویم از جای دیگر آب برای استان بیاوریم، گفت: گاهی باید این سوال را پرسید که آیا راه را درست رفته ایم؟

وی عنوان کرد: نگاه آمایشی استاندار همدان به توسعه و پایداری توسعه، ظرفیت مناسبی است که در صورت توجه مدیران تمامی دستگاه ها و شهرداری ها اتفاقات خوبی در مسیر توسعه پایدار در همه حوزه ها به خصوص توسعه اقتصادی و اقتصاد سبز رخ خواهد داد.

وی بیان کرد: امیدواریم استان همدان و شهر همدان که میزبان رویدادهای مهمی خواهد بود از این ظرفیت ها برخوردار شود.https://www.mehrnews.com/news/4739920/%DB%B1%DB%B3-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%A2%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%DA%86%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر