اخبار برگزیده

اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان در بیست و دومین جشنواره شهید رجایی در سالن شهدای استانداری همدان موفق به کسب رتبه برتر شد.

1398/5/31 پنجشنبه
.
تشریک مساعی استان های همدان و مرکزی برای حفظ و احیای تالاب اق گل

کارگاه تدوین طرح جامع زیست بومی تالاب اق گل هم اکنون در محل فرمانداری خنداب در حال برگزاری است.

1398/5/26 شنبه
.
کارگاه تدوین برنامه جامع مدیریت تالاب اق گل

صبح امروز, دست اندرکاران مدیریت تالاب اق گل, در حاشیه این تالاب, ضمن بازدید میدانی از تالاب در محل شهرستان خنداب, آسیب ها, ارزش ها و کارکردهای تالاب را بررسی کردند.

1398/5/26 شنبه
بيشتر

عکس

بيشتر

فیلم

اخبار استان

اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان در بیست و دومین جشنواره شهید رجایی در سالن شهدای استانداری همدان موفق به کسب رتبه برتر شد.

1398/5/31 پنجشنبه
.
تشریک مساعی استان های همدان و مرکزی برای حفظ و احیای تالاب اق گل

کارگاه تدوین طرح جامع زیست بومی تالاب اق گل هم اکنون در محل فرمانداری خنداب در حال برگزاری است.

1398/5/26 شنبه
.
دو انتصاب جدید در محیط زیست استان همدان

طی احکام جداگانه‌ای رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان و رئیس اداره محیط زیست انسانی اداره کل منصوب شدند. 

1398/5/26 شنبه
بيشتر
آموزش
صنعت پوشاک چه بلایی بر سر زمین می‌آورد؟
 • 1398/3/21 سه‌شنبه صنعت پوشاک چه بلایی بر سر زمین می‌آورد؟
  با استناد به برخی منابع، صنعت مد و پوشاک دومین صنعت آلوده کننده محیط زیست است. بیش از ۸۰۰۰ ماده شیمیایی مضر در این صنعت کاربرد دارند که مقصد نهایی تمام آن‌ها جایی نیست جز خاک و آب‌های زیر زمینی و آب‌های‌ جاری. همچنین حدود ۱۰ درصد از گازهای گلخانه‌ای در دنیا توسط صنعت پوشاک تولید می‌شود. تمام این‌ها، برندهای جهانی پوشاک در دنیا را مجبور کرده است که اهداف «مد پایدار» را هر چند به صورت نمادین، دنبال کنند. تولید کفش از زباله‌های پلاستیکی اقیانوس‌ها و جعبه‌های پوشاکی که با کاشت آن‌ها گیاه سبز می‌شود حکایت از این موضوع دارد.
انسان علیه انسان
 • 1398/3/2 پنجشنبه به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی؛ انسان علیه انسان
  یک متخصص اکولوژی حیات‌ وحش و مدیریت زیستگاه‌ها ضمن اشاره به اینکه خطر انقراض حدود یک میلیون از گونه‌های گیاهی و جانوری در کره زمین را تهدید می‌کند، گفت: انسان جزیی از زنجیره اکوسیستم است و اگر تعادل آن را بهم بزند در نهایت به خود صدمه وارد کرده است.
راه‌حل محیط‌ زیست برای جلوگیری از تبدیل رسوبات سیل به کانون گردوغبار
برای زمین چه کاری از دست ما برمی‌آید؟
 • 1398/2/4 چهارشنبه برای زمین چه کاری از دست ما برمی‌آید؟
  این روزها خبرهای زیادی که اغلب نیز امیدوارکننده نیستند درباره تغییرات اقلیمی می‌شنویم از جمله اینکه به دلیل فعالیت‌های بشر،‌ میزان افزایش گرمای زمین به سطحی رسیده که اگر این روند رو به رشد متوقف نشود،‌ حیات در کره زمین به طور جدی به خطر می‌افتد.
کتابخوانی؛ راهی برای حفظ محیط زیست
 • 1398/1/31 شنبه کتابخوانی؛ راهی برای حفظ محیط زیست
  مادر محیط زیست ایران و مدیر عامل جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست که صد و یکمین سال زندگی خود را سپری می کند، باور دارد که کتابخوانی راهیست تا کودکان به عنوان ناجیان زمین به حفظ محیط زیست تشویق شوند.
بيشتر

اطلاعیه ها

مزایده عمومی
 • 1398/4/30 يكشنبه مزایده عمومی
  اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان قصد دارد تعداد 4 دستگاه خودرو قابل شماره گذاری را بر اساس مجوز شماره 980005 مورخ 28/2/98 سازمان محترم امور اقتصادی و دارایی استان همدان و تعداد 54 قلم اموال اسقاطی و تعداد 19 دستگاه موتور سیکلت و یک دستگاه وانت پیکان را برابر مجوز شماره 122/22/2112 مورخ 28/2/98 به فروش رسانده و اسقاط نماید.
اطلاعیه یگان حفاظت محیط زیست استان همدان
 • 1398/2/24 سه‌شنبه اطلاعیه یگان حفاظت محیط زیست استان همدان
  یگان حفاظت محیط زیست استان همدان در پی فرارسیدن فصل زایمان وحوش طی اطلاعیه ای اعلام کرد: طبیعت گردان و چوپانان و مردم محلی در هنگام مشاهده نوزادان وحوش، بدون هیچ گونه دخل و تصرف و یا گرفتن نوزاد وحوش، صرفا ضمن ترک سریع محل، موضوع را به اداره کل حفاظت محیط زیست استان یا ادارات حفاظت محیط زیست شهرستانها و پاسگاه¬های محیط بانی، اطلاع رسانی نمایند. 
اطلاعیه سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص استخدام ماموران اجرایی و کارشناسان محیط زیست
بیانیه پایگاه مقاومت امام رضا (ع) اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان
اطلاعیه در خصوص وقوع سیل
 • 1398/1/11 يكشنبه اطلاعیه در خصوص وقوع سیل
  حسب گزارش و هشدارهای سازمان هوا شناسی، طی روزهای 11 و 12 فروردین ماه یک سامانه بارشی فعال و قدرتمند در سطح استان همدان به ویژه نیمه جنوبی استان فعال خواهد بود و احتمال دارد برای حیوانات اعم از اهلی و وحشی مشکلاتی را به وجود آورد. از این رو از همه شهروندان عزیز و گرامی تمنا دارد در صورت مشاهده هر گونه حیوان آسیب دیده و یا گرفتار در سیل، به ویژه گونه های حیات وحش، مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه تلفنی 1540 به این اداره کل و واحدهای تابعه حفاظت محیط زیست در سطح شهرستان ها و یا پاسگاه های محیطبانی در مناطق حفاظت شده اطلاع رسانی نمایند
بيشتر

محیط زیست در آیینه رسانه ها

نتایج مصاحبه استخدامی محیط زیست تا چهارشنبه اعلام می‌شود
مدرسه طبیعت؛ بر سر دوراهی قانون و شرع
 • 1398/6/3 يكشنبه مدرسه طبیعت؛ بر سر دوراهی قانون و شرع
  تعدادی از کارشناسان معتقدند که مدارس طبیعت فرصتی برای آشنایی کودکان با محیط زیست و مولفه‌های زیستی است زیرا زندگی شهرنشینی مجال نزدیک شدن به طبیعت را از افراد به ویژه کودکان گرفته اما رئیس سازمان حفاظت محیط زیست معتقد است که این مدارس قانونی نیستند از این رو صدور مجوز فعالیت آنها از سوی این سازمان متوقف شده است.
 سازمان های مردم نهاد راهکار کاهش ظروف یکبار مصرف در ایام محرم را ارائه دهند
دوربین‌های لباس محیط‌بانان هفته آینده تحویل می‌شود
واگذاری مدیریت ۲ منطقه شکار ممنوع همدان به مردم
بيشتر

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 367895
تعداد بازديد کنندگان سايت: 113983029 تعداد بازديد زيرپورتال: 399337 اين زيرپورتال امروز: 552 سایت در امروز: 54609 اين صفحه امروز: 519

آخرین به روز رسانی

يكشنبه 3 شهريور 1398 10:30:26