اجرای ۱۰۰ هکتار جنگل‌کاری در کبودراهنگ رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کبودراهنگ گفت: اجرای ۱۰۰ هکتار جنگل‌کاری در اراضی منطقه «قلی آباد» این شهرستان مصوب شده است.

محمود زنگنه روز یکشنبه در نشست بررسی طرح جنگل کاری منطقه «قلی آباد» کبودراهنگ بیان کرد: تاکنون ۱۲۰ هکتار جنگل‌کاری و فضای سبز در این منطقه صورت گرفته در حالیکه برنامه امسال افزودن شدن ۱۰۰ هکتار دیگر به جنگل های منطقه قلی آباد است.

وی اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح را ۶۰۰ میلیون ریال براورد کرد که از محل اعتبارات استانی تامین می شود.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کبودراهنگ اظهار داشت: در این طرح از گونه‌ درختان مقاوم، کم آب بر و بومی محلی استفاده می شود.

زنگنه از جمله اهداف جنگل کاری را ایجاد فضای سبز، افزایش نفوذ پذیری آب در زمین و حفظ آب و خاک عنوان کرد و گفت: از دیگر اهداف طرح جنگل کاری کاهش آلودگی، جذب گردشگر و حفظ آب و خاک است.

معاون فرماندار کبودراهنگ نیز با اشاره به اهمیت اجرای طرح های منابع طبیعی در جلوگیری از فرسایش خاک گفت: توسعه جنگل کاری و ایجاد فضای سبز باید یکی از محورها و برنامه های اصلی شهرستان باشد. 
عمران ذیغمی افزود: حفظ و مراقبت از منابع طبیعی، ارتباط مستقیم با زندگی مردم دارد بنابراین همه باید در حفظ و توسعه این منابع سهیم شوند.

وی از مسئولان جهاد کشاورزی، امور آب، بخشداری و شهرداری خواست در اجرای این طرح ها با منابع طبیعی همکاری و مساعدت لازم را داشته باشند.

اجرای یک هزار هکتار جنگل کاری در همدان از ۲ ماه پیش با دستور استاندار همدان آغاز شده است.